Ana sayfa >> S.S.S >> Faks sunucusuna terminal sunucuyla erişim mümkün değil. (Hata kodu: KB #9255 )
 
Faks sunucusuna terminal sunucuyla erişim mümkün değil. (Hata kodu: KB #9255 )


ActFax Windows servisi olarak çalıştığı zaman , faks sunucusu penceresine terminal sunucu oturumundan erişim mümkün değildir.Bu çakışmanın nedeni ActFax servisinin her zaman konsol oturumunun masa üzerinde çalışmak zorunda olmasıdır. Terminal servislerle bağlanıldığı zaman Windows, terminal sunucu oturumu için yeni bir self-contained masa üzeri yaratır böylece o masa üzeri tarafından faks sunucusunun penceresine ulaşılamaz.

Aşağıda belirtilen kriterlerlerle bu problemi çözebilirsiniz:

  • Eğer terminal sunucunuzda Windows 2003 çalışıyorsa, oturumu /console (i.e. mstsc.exe /console) parametresiyle başlatarak, konsol masaüzerine normal terminal sunucu bağlantısıyla bağlanmak  mümkündür.
  • Faks servisine terminal sunucu oturumunundan erişmektense ,direk olarak konsol ekranından erişilebilir.
  • Faks sunucusuna ulaşmak için terminal sunucusu oturumu yerine başka uzaktan erişim yazılımı kullanabilirsiniz. (örneğin. PCAnywhere or PCDuo)
  • Faks sunucusu servisini durdurun ve fax sunucusunu masa üzerindeki faks sunucusu ikonuna çift tıklayarak faks sunucusunu uygulama modunda başlatın. Bu yolla faks sunucusuna terminal sunucu oturumundan da erişebilirsiniz. Bu durumda terminal sunucusu oturumunuzdan ayrılmadan once faks sunucusu servisini tekrar başlatmanız tavsiye edilir